Gaziantep SPV

Samsung C&T Corporation, Salini Impregilo ve Kayı Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü’nden sorumlu SPV şirketini oluşturmaktadır. Proje Türkiye’nin güneyinde, Gaziantep’in güneybatı bölgesindeki Şahinbey ilçesinde bulunmakta ve 330,091 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Proje 1,892 yatak kapasitesine sahip olacaktır. Sağlık kampüsünde 1,642 yatak kapasiteli dört kule  ve ana hastaneye ek olarak 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ve 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi olacaktır. Buna ek olarak kampüste idari binalar, otopark alanları, helikopter pisti ve trijenerasyon tesisi de bulunacaktır.

Proje Yapısı                 Üst Yönetim               Proje Konumu


Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi

Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi Türk yasal gerekliliklerine, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Avrupa Yatırım Bankası, Uluslarası Finans Kurumu’nun gereklilikleri ve iç kurumsal standartlarına uyumlu olarak taahhüt edilmiştir

Bulent Ozay

Çevre ve Sosyal Müdürü 

Halkla İlişkiler Sorumlusu (CLO)

b.ozay@gaziantepspv.com

tel: +90 538 636 8344Samsung C&T   www.samsungcnt.com

Samsung C&T 1938’de Güney Kore’de kurulmuştur ve Samsung İnşaat grubuna 1995’te katılmıştır. Bu birleşme ile birçok alanda çalışan holding faaliyetlerine global olarak başlamıştır. Samsung C&T şu anda Ticaret ve Yatırım, Mühendislik ve İnşaat Grubu, Moda ve Resort olmak üzere dört iş grubu aracılığıyla 50 ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir. Mühendislik ve İnşaat Grubu, Binalar, Kamusal Altyapı, Güç ve Tesis ve Konut bölümlerini bünyesinde bulundurmaktadır ve 38 yıldır mühendislik ve inşaat hizmetlerinde uzmanlık sağlamıştır.

Grup hastaneler, metrolar, yollar, köprüler, limanlar, havalimanları, ıslah projeleri, enerji üretim tesisleri, endüstriyel tesisler, gökdelenler, ve konutlar gibi birçok farklı alanda hizmet sunmaktadır. Samsung C&T ayrıca yerine getirdiği büyük ölçekli tıbbi tesis inşaat projeleriyle sağlık hizmeti sektöründe de deneyimlidir. Samsung C&T Kore de ve uluslararasında 100’den fazla hastane inşa etmiştir.

Samsung C&T sekiz yıl üst üste Engineering News-Record dergisinin hasılat açısından en iyi 250 uluslararası müteahhit listesine girmiş, 2014 ve 2015 yıllarında sırasıyla 17’inci ve 16’ıncı olmuştur.

 

 

SALINI IMPREGILO SpA www.salini-impregilo.com

Salini Impregilo 36,000 çalışanı ve 4.7 Milyar EUR iş hacmiyle (2015) 100 yıldır 50 ülkede faaliyet göstermekte olan Milan merkezli uluslarası bir gruptur.  Salini Impregilo, İtalya’nın en büyük iki altyapı inşaat firmalarından biri olan Salini S.p.A. şirketinin  Impregilo S.p.A. şirketiyle birleşmesi sonucu oluşmuştur. Grup inşaat ve tasarım hizmetleri sunmaktadır ve baraj ve hidroelekrik santrali, hidrolik yapılar ve  alt yapı inşaatı, yol - otoyol, ve demiryolu ve metro sistemi yapımı, liman ve deniz işleri, havaalanı yeraltı çalışmaları, atıktan enerjiye dönüşüm tesisleri, kamu ve endüstriyel inşaat, hastaneler, çevre koruma girişimleri ve tarihi bina restorasyonunu kapsayan geniş bir uzmanlık alanına sahiptir.

230 baraj ve hidroelektrik santral, 1,350 km’lik yeraltı çalışması, 6,730 km’lik demiryolu, 375 km’lik metro sistemi, 36,500 km’lik yol ve otoyol ve 330 km’lik köprü ve viyadük yapımı tamamlamış Salini Impregilo’nun güçlü bir performans geçmişi bulunmaktadır. Şirket, sekiz yıl üst üste Engineering News-Record dergisinin hasılat açısından en iyi 250 uluslarası müteahhit listesine girmiş, 2014 ve 2015 yıllarında sırasıyla 34’üncü ve 30’uncu olmuştur.

 

 

KAYI www.kayi.com.tr

KAYI Holding’e bağlı KAYI İnşaat, 1991’de ana şirket olarak kurulmuş ve faaliyetlerine Türkiye’de endüstriyel binaların inşaatıyla başlamıştır. Şirket şu anda Azerbaycan, BAE, Bulgaristan, Cezayir, Irak, Katar, Kazakistan, Libya, Litvanya, Rusya, Suudi Arabistan, Tataristan, Türkiye ve Türkmenistan olmak üzere 14 ülkede faaliyet göstermektedir. KAYI İnşaat sağlık kampüsleri, endüstriyel binalar, konut ve iş yerleri, oteller, eğitim kurumları, enerji ve diğer altyapı projeleri gibi çeşitli sektörler için anahtar teslim inşaat, mühendislik, tasarım ve bina işleri, proje denetimi, yönetim, tedarik ve altyapı hizmetlerini sağlamaktadır.

 

KAYI İnşaat sekiz yıl üst üste Engineering News-Record dergisinin hasılat açısından en iyi 250 uluslarası müteahhit listesine girmiş, 2014 ve 2015 yıllarında sırasıyla 169’uncu ve 159’uncu olmuştur.